Život očami duše

Pripomeň si podstatu 😉

Hustá video séria, ktorá rozšíri tvoje vedomie o živote - zaži úľavu

v životných otázkach a posilni svoju dôveru v seba a život.

Život je zábavná a niekedy aj záhadná skúsenosť, ktorá určite aj teba už "donútila" položiť si vážne existenčné otázky, ako napríklad:

 • O čom to celé je? O čo tu ide?
 • Čo je zmyslom mojej existencie?
 • Kam kráčam a čo nesmiem prehliadnuť?
 • Podľa akých "pravidiel" to tu vlastne funguje?

A vieš, prečo sa k týmto a im podobným otázkam v priebehu svojho života opakovane vraciaš? A to aj napriek tomu, že sa ti len málokedy podarí nájsť na nich také odpovede, ktoré by ťa naplnili pocitom pokoja a istoty?

Robíš to preto, pretože niekde vo vnútri veľmi dobre VIEŠ, že:

 • Kvalita tvojho obrazu o živote priamo ovplyvňuje kvalitu toho, ako ho zažívaš a ako sa ti darí alebo nedarí využiť jeho možnosti a zvládnuť jeho výzvy.

A tak svoj obraz o živote priebežne dopĺňaš, skladáš, reviduješ a keď ti nejaký kúsok v tvojej skladačke chýba, tak to - ako každý správny človek - lišiacky vykompenzuješ DOMÝŠĽAVOSŤOU 😉  

Nedostatok súvislostí (= strategických kúskov poznania) v kombinácii s domýšľavosťou ale neraz vedie k tomu, že si o živote nechtiac vytvoríš taký obraz, z ktorého máš potom STRACH, aj keď si ho len nerád pripúšťaš. 

 • Bojíš sa rozhodnutí a ich dôsledkov
  Alternatívy, ktoré sa núkajú, otáčaš zo všetkých strán a kŕčovito sa snažíš rozlúštiť, ktorá je tá SPRÁVNA
 • Bojíš sa, že urobíš chybný krok v živote
  Straší ťa predstava, že zle odbočíš, a v dôsledku tejto chyby o niečo podstatné prídeš
 • Bojíš sa budúcnosti a toho, čo (možno) prinesie
  Pochybuješ o sebe a o tom, či a ako to zvládneš
 • Bojíš sa zmien, koncov a nových začiatkov
  Pociťuješ nepohodlie, ak ti ich naservíruje život, a to bez toho, aby sa ťa opýtal na tvoj názor 😉
 • Bojíš sa, že ti niečo dôležité uniká pomedzi prsty
  Napadajú ti myšlienky, či by tvoj život nemal vyzerať ináč, či ním nemrháš na "nesprávnom" mieste alebo robením "nesprávnych" vecí

Príde ti niečo z toho povedomé?

Pozývam ťa nahliadnuť na život očami duše

v kompaktnej, ale hustej sérii video prednášok "Život očami duše", ktoré ti pomôžu:

 • získať väčší nadhľad v 3 oblastiach života
  v ktorých na seba (zaručene!) vyvíjaš nadmerný tlak a kladieš privysoké nároky... a komplikuješ si život
 • zobrať živnú pôdu strachom zo života
  ktoré ťa obmedzujú v nepredovaní a užívaní si života
 • viac sa zladiť s tvojím vlastným životom
  a vidieť širšie možnosti, než ktoré ti dovoľuje vidieť kukátko tvojho ega 😉

Čo získaš

Úľavu a väčšiu voľnosť v živote

Toto sú slová, na ktorých sa zhodli absolventi tejto série prednášok. Úľava je zároveň logickým dôsledkom zmeny perspektívy z tej individuálnej, ktorá má svoje obmedzenia a medzery, na širšiu perspektívu vedomia (duše). To, čo získaš, bude teda oslobodzujúce a zároveň prakticky použiteľné.   

Odpovede na niektoré existenčné otázky 😉

Toto ber, samozrejme, s rezervou. Nerozlúštime spolu všetky záhady života, ale určite zažiješ veľa osvetľujúcich momentov, ktoré ti pomôžu lepšie pochopiť, čo sa v tvojom živote deje a prečo.

Užitočné dieliky do skladačky tvojho života

Informácie a súvislosti, ktoré ti na prednáškach predstavím, si budeš môcť jednoducho "napasovať" na konkrétne situácie, témy a výzvy vo svojom vlastnom živote, ktoré sú pre teba aktuálne dôležité.    

Konkrétne kroky pre tvoj život

Všetko naučené budeš musieť sám premeniť na konkrétne praktické kroky, ktoré môžeš vo svojom živote urobiť. Ale neboj, ja ti v tomto podám pomocnú ruku v podobe dobre naformulovaných otázok a úloh, ktoré nájdeš v pracovnom zošite.

Čo povedali absolventi?

"Chcela som sa povenovať sebe z iného uhla, myslela som si, že by som potrebovala pomoc, štuchnutie správnym smerom. Chcela som byť aktívnejšia, rozoznať, čomu sa môžem venovať a čo ma posunie ďalej. Tu som si uvedomila, že už sa nemusím toľko snažiť v jednej mojej téme a môžem sa posunúť ďalej. Bola to pre mňa veľká úľava. Život očami duše je o tom, ako fungujeme my ako ľudia a ako funguje život. Čo robíme a prečo, čo môžeme zmeniť, na čo sa sústrediť a čo naopak môžeme vynechať, čo je pre nás v danom období aktuálne a čo nie. Každá teória mi dala nejaké uvedomenie, s ktorým idem ďalej. Dostala som tu, čo som práve potrebovala a čo mi pomohlo. Som veľmi vďačná a šťastná, že som bola toho súčasťou, že som sa na to dala. Ďakujem! :)"
Vladimíra
"Ja som bola zvedavá na to, ako fungujeme ako ľudia a ako to vidíme alebo vidí naša duša/vedomie. A tiež som potrebovala doriešiť veci, ktoré sa mi nepodarilo doposiaľ v mojom živote zvládnuť a stále sa mi opakovali v podobe podobných situácií. Vďaka Tvojmu pohľadu si mi ukázala jednoduchý liek na môj problém, s ktorým si neviem poradiť už niekoľko desaťročí 🙂 Zrazu zapadli všetky kolieska a ja som s definitívnou istotou vedela, kde je pes zakopaný. Život v skutočnosti funguje jednoducho, čo je veľká úľava! Páčili sa mi nielen informácie v prednáškach, ale aj všetky otázky, ktoré som si mohla položiť a ktoré mi pomohli nájsť odpovede, ktoré som potrebovala. Príjemná dávka humoru, s ktorou prednášaš, bola bonus k tomu všetkému. Ja každopádne ĎAKUJEM zo srdca a teším sa na to, čo ešte vymyslíš!!!!!!"
Viola
"Život očami duše som absolvovala, lebo som sa začala v živote akosi strácať - všetko sa na teba valí a to, čo si milovala, sa stáva otravným.... Vďaka tvojim prednáškam začne človek vnímať život z trochu inej perspektívy. Vieš ho nasmerovať, aby mohol zmeniť uhol svojho skostnateného pohľadu...a tak vybočiť zo svojich nikam nevedúcich (alebo stráááášnou obkľukou vedúcich) koľají. A skúsiť to inak... Upokojilo ma uvedomenie, že mi nič neutečie. Že sa nemusím do všetkého hneď vrhať, ale nemala by som ani zaspať na vavrínoch. Veľké úprimné ĎAKUJEM. Dodala si mi energiu a uvidela som svetlo na konci tunela :)"
Hanka
"Chcela som ísť k človeku, ktorý to, čo prezentuje, nemá naučené z kníh. Bolo to pre mňa fajn doplnenie informácií od Tolleho. Vysvetľuješ to pekne racionálne, super jednoduché prezentácie, a bez ezoterických podtónov 😀. Ja si z toho odnášam hlbšie uvedomenie si toho, že sa ako človek môžem zjednotiť so životom. Viem kde som teraz, lepšie vnímam aktuálnu etapu, v ktorej sa nachádzam, a chcem ju využiť čo najviac. Takže teraz potrebujem len konať. Držím si palce😂."
Soňa
"Bola to výborná kombinácia nových informácií v prednáškach (ktoré boli veľmi obohacujúce a pre mňa doosť aktuálne) a možnosť práce s nimi v súvislosti s mojimi osobnými cieľmi. Čo môžeš čakať? Dotkneš sa dôležitých tém ako zmysel života, rozhodovanie v živote, strach, sebarozvoj, životné vedenie, či alternatívny pohľad na problémy, ktoré aktuálne riešiš. A budeš pracovať na uprataní si v cieľoch a na zorientovaní sa vo svojom živote. Ja som si vyvodil konkrétne kroky, ktoré teraz robím. Rozhodne som niečo zmenil… výrazným spôsobom… a keďže do toho idem naslepo, lebo nevidím do dôsledkov, tak budem len veriť, že k lepšiemu :)"
Janči
"Som veľmi rada, že mi to prišlo do cesty - akurát v čase, keď som hľadala možnosti pošprtať sa v sebe a svojom rozvoji. Veľmi osvecujúca pre mňa boli informácie k poslaniu. Otvorili sa mi obzory a v podstate mi aj odľahlo. Život očami duše by som určite neodporúčala každému. Človek musí byť pripravený na to pozrieť sa na seba úprimne. Odporučila by som to tomu, kto hľadá odpovede na otázky o zmysle života. Život očami duše je taká navigácia, ako sa zorientovať trošku lepšie v tom, čo sa ti v živote deje a prečo, ale musíš byt pripravený sa tomu aj postaviť a pracovať na tom :)"
Eliška
"Toto bol komplexný, ale zrozumiteľný zážitok. Život očami duše ponúka priestor na objektívne rozhliadnutie sa vo svojom vlastnom živote. S odstupom, ku ktorému sa dostaneme vďaka presne nastaveným otázkam, si potom dokážeme sami pomenovať to, čomu potrebujeme aktuálne venovať pozornosť a dostaneme nekompromisné a pravdivé odpovede na to, čo považujeme za problém, prečo a čo teraz s tým. Len málokto si môže dovoliť a môže byť vôbec schopný viesť človeka k tomu, čo je podstatné presne pre neho samého práve teraz a Veronika to s ľahkosťou, úplne priamo, otvorene a zrozumiteľne dokáže, za čo som veľmi vďačná."
Norika

Čo ťa čaká vo vnútri:

Video 1 - Poslanie/životný cieľ

Čo je mojím poslaním? Čo je môj cieľ, za ktorým v živote kráčam? Ako nezísť zo správnej cesty, ktorá k nemu smeruje? Prečo mám také problémy nájsť to moje poslanie? Ako to s tým poslaním vlastne naozaj je?

Na tieto a ďalšie otázky si budeš môcť posvietiť v prvom videu, v ktorom tiež:

 • lepšie pochopíš, odkiaľ pramení frustrácia, ktorú človek zažíva, keď svoje "poslanie" nepozná alebo ho nevie nájsť
 • nahliadneš na poslanie "očami" vedomia
 • spoznáš recept na nespokojnosť v živote (ktorý prakticky perfektne ovládaš ;)) a zistíš, ako sa jej vyhnúť
 • pochopíš rozdiel medzi plánom duše a plánom ega v bode tvojho poslania
 • pochopíš, ako a prečo vznikajú rôzne nepríjemné pocity, ako napríklad, pocit dezorientácie v živote, pocit, že ti niečo uniká, pocity tlaku, že nestíhaš, že ti chýba smer a ďalšie
 • prevetráš tému tvorby vlastného života a pýchy

Dĺžka videa: 1:28:55

Video 2 - Rozhodnutia a výbery

Čo si naozaj vyberám, keď si vyberám? Čo moje výbery znamenajú pre môj život a smer, ktorým sa uberá? Ako zlepšiť kvalitu mojich výberov? Čo ak urobím chybu? Prečo si vyberám veci, ktoré mi neprinášajú spokojnosť? Ako zaobchádzať s dôsledkami „nesprávnych“ rozhodnutí?

Odpovede na tieto otázky ťa čakajú v druhom videu, v ktorom sa tiež dozvieš:

 • čo treba pri rozhodovaní pochopiť, aby sa ti neopakovali tie isté situácie a vzorce
 • čo je dôležitejšie než samotné rozhodnutie, ktoré v nejakej situácii spravíš (a rozhoduje o tvojej spokojnosti v živote)
 • akú hodnotou majú tebou dosiahnuté výsledky v živote pre tvoje vedomie/dušu
 • prečo je otázka "Čo chce moja duša?" nezmyselná otázka v situácii, v ktorej si máš vybrať medzi viacerými alternatívami
 • akú jedinú chybu môžeš pri rozhodovaní urobiť a prečo je v jadre každého jedného rozhodnutia ten istý výber
 • ako fungujú dôsledky rozhodnutí a výberov
 • čo hlásia negatívne pocity, ktoré zažívaš PO nejakom rozhodnutí

Dĺžka videa: 1:32:52

Video 3 - Konce a nové začiatky

Prečo mám problém prijať v mojom živote konce? Kedy môžem začať niečo nové? Ako sa vyrovnať s vynútenými koncami a novými začiatkami? Prečo mi život niečo berie aj vtedy, keď som s tým bol spokojný?

Na toto si budeš môcť bližšie posvietiť v treťom videu, v ktorom tiež:

 • pochopíš, prečo sa ti život zdá komplikovaný, keď jeho základný princíp možno nakresliť obrázkom, ktorý by pochopilo aj 3-ročné dieťa 😉
 • zistíš, čo je druhá polovica informácie, ktorú bežne o živote nevnímaš, a preto zažívaš trápenie
 • dostaneš možnosť porovnať si, ako zapĺňaš tebou pociťované nedostatky TY a ako to robí život
 • pochopíš, prečo sa často držíš a nevieš pustiť niečoho, čo v tvojom živote už naplnilo svoj účel/čo "doslúžilo"
 • spoznáš, ako možno zmeniť perspektívu na strach zo straty, strach z kroku do neznáma a strach zo zlyhania (perspektíva vedomia) a nenechať sa nimi v živote brzdiť

Dĺžka videa: 1:36:36

Pracovný zošit s otázkami a úlohami

K jednotlivým prednáškam nájdeš otázky, ktoré si môžeš položiť pred tým, ako sa do témy ponoríš. Vďaka nim si sprítomníš a ujasníš svoje nastavenia a postoje v danej téme a ich dôsledky pre tvoj život. Druhá séria otázok na teba čaká po tom, ako si prednášku pozrieš, a bude ťa navigovať k uvedomeniam, ktoré môžeš následne premeniť na praktické kroky, ktoré vo svojom živote podnikneš.  

Ohlasy na moju prácu a kurzy z Očami duše dielne

"Máš neortodoxný a otvorený štýl práce s ľuďmi. Nepredstieraš a nepochlebuješ. Dokážeš človeka priviesť k tomu, aby si sám uvedomil, niekedy zo začiatku aj nepríjemnú, pravdu o sebe, ale robíš to spôsobom, ktorý neuráža. Dokážeš "na prstoch" vysvetliť aj veľmi komplikované veci týkajúce sa základov (ľudskej) existencie a to nielen na všeobecnej úrovni, ale aj na úrovni jednotlivého človeka. Informácie, ktoré na tvojich kurzoch prezentuješ, sú pre väčšinu ľudí iné než očakávajú, ale podľa mojej skúsenosti vystihujú podstatu. Neobsahujú mytologicko-historické záťaže, na ktoré sme pri takýchto témach zvyknutí. Sú pochopiteľné a priamo aplikovateľné do života, aj keď to niekedy nie je, vzhľadom na určitú zotrvačnosť myslenia, jednoduché. Vyžadujú úprimnosť a otvorenosť k sebe aj iným. Mne tieto informácie umožnili vystúpiť z kolotoča, na ktorom som sa už dlho viezol a uvedomiť si, čo je a čo nie je dôležité. Dovolil som si rozmýšľať o veciach a živote spôsobom, ktorý bol pre mňa predtým neznámy a možno aj nepredstaviteľný. Pochopil som, že moja a naša existencia tu a teraz má zmysel, aj keď mu nemusím hneď v celej jeho komplexnosti rozumieť."
Pali
"Pre mňa sú informácie, ktoré Veronika zdieľa na svojich kurzoch, jedinečnou navigáciou k hlbšiemu poznaniu a zorientovaniu sa v tom, čo sa momentálne v mojom živote deje. Myslím, že ak človek koná v súlade s týmito informáciami a vie ich zapojiť do života, umožní mu to prežívať život nie v naháňaní sa za šťastím, ale v pochopení a prijatí toho, čo zažíva. Veronika rozmýšľa koncepčne, má schopnosť podať aj univerzálne témy a súvislosti utriedene, zrozumiteľne a často aj veľmi zábavným spôsobom :)"
Katka
"Vieš úžasne človeku napovedať, na čo sa má zamerať a kam má upriamiť svoju pozornosť. Ale konečnú prácu nechávaš na ňom. Nie vždy je to jednoduché, ale je to super, pretože človek sa musí zamyslieť nad svojím životom, potrebami, túžbami, myšlienkami a je na ňom, aby na tom popracoval. Ty si ako taká pomôcka na ceste za zmenou a pochopením :)"
Marika
"Informácie od Veroniky sú z inej úrovne života, kde je možné zažiť aj príjemnejší spôsob vývoja a chápania zmyslu života na Zemi."
Judita

Aká je cena?

Život očami duše
Eur 62
Video séria, ktorá zmení tvoj pohľad na život a na seba 🙂
3 videá - dokopy 4,5 hod obsahu (prístup na 1 rok)
Pracovný zošit s otázkami a úlohami pre sebareflexiu

"Poď si pripomenúť ladnosť, dômyselnosť a benevolentnosť inteligencie života."  

Veronika Madudová

Po mnohých individuálnych sedeniach, na ktorých som dostala možnosť nahliadnuť do hlbších príčin ľudských ťažkostí, som si začala všímať univerzálne súvislosti a opakujúce sa vzorce, ktoré, verím, má zmysel zdieľať so širším publikom vo forme kurzov, ako to už niekoľko rokov aj robím.

Život očami duše vznikol v roku 2020 v podobe 6-týždňového skupinového kurzu a so zámerom vytvoriť priestor pre posilnenie dôvery v seba a život, ktorá bola v danom čase naštrbená vonkajšími udalosťami.

Jeho esenciu si teraz môžeš pozrieť v tomto kompaktnom video formáte a naučiť sa v tejto zábavnej hre menom ŽIVOT pohybovať s väčším prehľadom a vyrovnanosťou.