Quantasha Kompas pre terapeutov

Posvieť si na svoju cestu terapeuta

Individuálna navigačná pomôcka, ktorá ťa bližšie zoznámi s tvojimi prirodzenými 

danosťami a možnosťami ich efektívneho využitia v tvojich terapeutických službách

Vybral si si cestu terapeuta - človeka, ktorý sa rozhodol svojimi darmi a zručnosťami druhých aktívne sprevádzať na ich ceste životom a pomáhať im prekonávať výzvy, s ktorými sa na tejto ceste stretnú.

Či už svoje služby aktuálne ponúkaš alebo iba plánuješ v blízkej budúcnosti začať, tak určite cítiš, že najlepšie bude, ak svoju terapeutickú činnosť postaviš na dvoch pevných pilieroch:  

 • pilier naučených znalostí a zručností v oblasti pomoci, ktorú si si vybral
 • pilier tvojich prirodzených daností, ktoré si dostal do vienka, aby si ich v živote rozvíjal a využíval

Ako terapeut si si vybral úlohu, ktorá so sebou prináša nielen zodpovednosť voči tvojim klientom, ale aj zodpovednosť voči sebe samému. Chceš totiž, aby tvoja práca bola prínosom pre druhých, no zároveň tiež, aby bola udržateľná, aby ťa bavila a napĺňala a aby si si ju mohol užívať v zdraví.

Na ceste k uskutočneniu tvojho sna pomáhať druhým sa vynárajú mnohé otázky:  

 • Ako naplno využijem a uplatním svoje danosti, aby moji (budúci) klienti odo mňa dostali tú najlepšiu možnú pomoc?
 • Ako svoje naučené znalosti a zručnosti spojím do služieb, ktoré budú pomáhať druhým?
 • Ako vo svojich službách vytvorím dostatočný priestor pre seba, aby som zažíval spokojnosť?
 • Ako si mám nastaviť svoje služby a spôsob práce s klientom, aby to pre mňa bolo udržateľné a zdravé?
 • Aká je najvhodnejšia forma, v ktorej môžem odovzdávať svoje znalosti a danosti?
 • Ako sa popasovať s výzvami, ktoré na mojej ceste terapeuta stretávam?
 • Ako môžem svoju terapeutickú prax budovať strategicky a v súlade so sebou?

Získaj v tom všetkom väčšiu jasnosť v Quantasha Kompase pre terapeutov 

Quantasha Kompas pre terapeutov je individuálna navigačná pomôcka plná praktických informácií z úrovne tvojej duše, ktoré ti pomôžu:

 • Lepšie spoznať tvoje prirodzené danosti
  a naučiť sa využívať ich potenciál v tvojich terapeutických službách
 • Skĺbiť naučené techniky a postupy s tvojou energiou
  a položiť pevný základ pre tvoje služby
 • Pochopiť a plánovať tvoje ďalšie kroky na ceste terapeuta
  strategicky, prakticky a zároveň v súlade s tvojou prirodzenosťou

Čo môžeš od Kompasu pre terapeutov očakávať:

Jasnosť v strategických otázkach tvojej cesty terapeuta

V niektorých otázkach na svojej ceste terapeuta možno zatiaľ nemáš úplne jasno alebo v nich pociťuješ neistotu. A možno by si preto uvítal iný pohľad na seba – taký, ktorý sa na teba pozerá z odstupu alebo nadhľadu a z ktorého je možné vidieť širší obraz a kontext tvojej cesty, a teda aj dôležité záchytné body pre tvoju navigáciu. Takýto pohľad na seba získaš v Kompase a spolu s ním aj jasnejšiu navigáciu v bode tvojho smerovania a ďalších krokov na ceste terapeuta.

Hlbšie poznanie seba a svojich prirodzených darov

Pri plánovaní jednotlivých krokov na ceste terapeuta je tvoja myseľ zamestnaná mnohými otázkami, ktoré sa snaží riešiť predovšetkými logicky. Z naučených vedomostí usilovne šúľa služby, vymýšľa im formy, ale často pritom zabúda zohľadniť tvoje prirodzené dary (dary duše), ktoré nesie tvoja energia. Možno preto, lebo si ich nevie dostatočne jasne "ohmatať". Kompas ťa zoberie na poznávaciu cestu tvojich darov, aby si pochopil, ako tvoja energia ovplyvňuje náplň, formu a priebeh tvojich služieb a interakcií s klientmi, a mohol svoju terapeutickú prax budovať v súlade s tvojou energiou.   

Individuálne informácie z úrovne tvojej duše

Každý máme svoj vlastný príbeh, skúsenosti, dary a výzvy, a preto si raz za čas určite zaslúžime skutočne individuálny prístup. Kompas ťa nehádže do jedného vreca s inými ľuďmi, ktorí s tebou zdieľajú podobné charakteristiky, zručnosti a danosti. Za informáciami, ktoré v Kompase dostaneš, nenájdeš žiadne štandardizované postupy alebo výpočty, ale delikátne remeslo, ktoré už niekoľko rokov pre teba cibrím a ktoré už pomohlo mnohým ľuďom s navigáciou na ich individuálnej ceste životom.

Pevnejšie ukotvenie v sebe a svojej prirodzenosti

Možno aj ty občas pocítiš nutkanie svoje služby a plány prispôsobovať tomu, čo vidíš okolo seba (napr. trendy, konkurencia, očakávania klientov). Aby si si sa takto neodklonil od svojej prirodzenej cesty, tak je dôležité vedieť rozlíšiť, kde sú hranice tvojich daností. Kompas ti preto poskytne také informácie, ktoré ti pomôžu uchopiť tvoje prirodzené danosti tak, aby si sa mohol lepšie ukotviť v tom, kým naozaj si, a získal väčšiu odolnosť voči vonkajším vplyvom, trendom a očakávaniam.

Konkrétne a praktické odporúčania pre efektívny posun

Informácie, ktoré sa vo svojom Kompase dozvieš, sú odrazom toho, čo potrebuješ pre navigáciu na aktuálnom úseku cesty terapeuta počuť a čomu potrebuješ venovať pozornosť, aby si na tejto napínavej ceste sebarealizácie napredoval efektívne a bez zbytočných odbočiek. Všetky informácie – usmernenia a podnety pre konkrétne kroky – dostaneš v takej forme, ktorú budeš vedieť prakticky uchopiť a pretaviť do tvojej praxe.

Vo svojom Kompase nájdeš tieto kapitoly:

Ja ako terapeut

Dozvieš sa, čo je to najdôležitejšie, čo by si mal o sebe v úlohe terapeuta vedieť a čo ti zároveň pomôže položiť pre tvoju terapeutickú prax pevné a udržateľné základy.

Ako pomáham

Spoznáš, čo je tvoj hlavný dar duše (= kvalita tvojej energie) a aký prínos dokážeš vďaka nemu sprostredkovať tvojim klientom. Vyjasníš si, s čím im dokážeš pomôcť a kde sú hranice tvojej pomoci.

Ako pracujem

Zistíš, ako môžeš svoje prirodzené dary lepšie prepojiť s naučenými metódami a technikami práce s človekom a aké formy sú pre tvoje služby vhodné a prospešné.

Moje tiene

Posvietiš si na to, čo ti bráni chopiť sa úlohy terapeuta a naplno zapojiť svoje danosti, aby si ako terapeut zažíval spokojnosť a rovnaký pocit z teba mali aj tvoji klienti.

Prezentácia

Dozvieš sa, aké formy komunikácie a prezentácie seba a svojich služieb môžeš používať ako svoj rukopis, pretože sú v súlade s tvojou prirodzenou energiou a danosťami.

BONUS: 3 otázky na dušu

Zadefinuješ 3 konkrétne otázky ohľadom tvojej terapeutickej praxe, na ktoré by si chcel dostať odpoveď a ja ich zahrniem do procesu vyhotovenia tvojho Kompasu.

Chceš nakuknúť dovnútra Kompasu?

Tu si môžeš pozrieť záznam z webinára "Dary duše na ceste terapeuta", na ktorom ti na konkrétnych PRÍKLADOCH mojich klientov a ich Kompasov ukážem:   

 • Čo sú dary duše a aký je ich význam na ceste terapeuta
 • Prečo je dôležité vedieť skĺbiť naučené zručnosti so svojou prirodzenou energiou (svojimi darmi)
 • Čím svoje dary na ceste terapeuta najčastejšie obmedzujeme, aké sú dôsledky a ako sa tomu vyhnúť
 • Ako môžu vyzerať naše služby, ak v nich dáme priestor našej prirodzenej energii

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Kompas je pre teba, ak:

 • aktívne poskytuješ služby s terapeutickým zameraním a chceš si bližšie vyjasniť svoje ďalšie smerovanie ALEBO
 • ešte len plánuješ začať ponúkať svoje služby, ale už teraz máš konkrétnu predstavu o tom, aké služby chceš poskytovať a v akej oblasti, a v tomto smere už máš alebo aktuálne zbieraš vedomosti a zručnosti
 • hľadáš individuálnu navigáciu - tebe na mieru šité informácie odporúčania, inšpirácie a tipy

Čo ak ešte nemám jasnú predstavu o tom, aké terapeutické služby chcem ponúkať?

V takom prípade ti v Kompase pre terapeutov, bohužiaľ, neviem poslúžiť. Informáciami, ktoré ti viem v rámci Kompasu sprostredkovať, ťa viem podporiť na ceste, ktorú si si vybral. Výber cesty, a teda aj výber oblasti, v ktorej chceš pomáhať, a služieb, ktoré chceš ponúkať, je na tebe. Ja ťa nemôžem, a ani nechcem, v tomto smere ovplyvňovať, pretože v konečnom dôsledku to budeš ty, kto touto cestou bude prakticky kráčať. A nechceme, aby si potom na mňa šomral, na čo som ťa to nahovorila 😉

Pre terapeutov z akých oblastí je Kompas vhodný?

Quantasha Kompas pre terapeutov ti viem vyhotoviť, ak chceš ponúkať/ponúkaš služby z rôznych oblastí a odvetví terapeutickej pomoci - tej klasickej, ale aj tej alternatívnej. Patria sem služby, ktoré majú za cieľ človeku pomôcť napr. na úrovni zdravia, duševného zdravia, v otázkach osobnostného rozvoja a pri zdolávaní rôznych životných problémov a výziev. Kompas ti rada vyhotovím, ak si terapeut, kouč, poradca či sprievodca 🙂

Čo o Kompase povedali klienti?

Po prečítaní svojho Kompasu cítim mravčenie v prstoch, som veľmi napätá zo všetkých informácií, no cítim, že to je to, čo som potrebovala vedieť. Veľmi sa teším na nové vnímanie seba a iných. Áno, tiene dajú zabrať, no aj tak ma to napĺňa pokojom. Je to krok, ktorý som veľmi potrebovala a veľmi sa z neho teším. Najväčším aha-momentom pre mňa bol dar mojej duše, ktorý som vnímala, cítila, ale nemala som ho pomenovaný. Pomenovanie mi veľmi pomohlo ho prijať, pochopiť a zaradiť do mojej terapeutickej praxe a súčasne aj do môjho života. Druhý veľký aha-moment pre mňa bol, že môžem byť sama sebou - spontánna, veselá, s humorom mne vlastným, čo dovtedy som si myslela, že je to divné 🙂 Ďalší veľký aha-moment bol, že som sa v Kompase dozvedela, že môžem pracovať so skupinami ľudí. Ja milujem ľudí a milujem skupiny ľudí, ale myslela som si, že to len moje ego vymýšľa, že len chcem byť stredobodom pozornosti. A až cez Kompas som pochopila, že to tak nie je, že ľuďom fakt dokážem odovzdať hodnotné informácie spôsobom mne vlastným. Dalo mi to sebavedomie, som si sebou istejšia a aj tá odozva od klientov je teraz iná, lebo si uvedomujem, čo je to, čo im naozaj odovzdávam.
Vierka
Moja voľba dopriať si Kompas pre terapeutov bola správna. Prišiel ku mne presne včas a veľmi mi pomohol "upratať si“ v sebe. Jeho silu a dar ale vnímam v tom, že mi poskytuje usmernenie a navigáciu na dlhšie obdobie. Mám v ňom svoje výzvy a naozaj sa ponára do mňa a obsahuje moje aktuálne témy. Pohľad, ktorý sa mi vďaka nemu naskytol, ma naozaj obohatil. Zobrala som lupu na témy, o ktorých som si neuvedomila, že ma až tak oberajú o energiu a naopak ma podporil v tom, kde ju viem získať. Pomojkal ma v mojej jedinečnosti. Kompas je priamy, nekompromisný a pritom láskavý. Potešil ma taktiež praktickými návrhmi, ako sa k témam postaviť. Kompas je praktickou príručkou a zároveň hlbokým vhľadom. Má svoju hodnotu a cenu, ktorá jej prináleží. A ja ĎAKUJEM Veronike zaň.
Katka
O niečom takomto, čo je vo mne ukryté, som nevedela. Vyrazilo mi to dych. Zároveň však cítim, že to tam je a že je to niečo, čo už vlastne dávno v hĺbke niekde viem, len som čakala akoby od niekoho potvrdenie, vytiahnutie na povrch, pomenovanie, oslovenie 😉 Po dočítaní Kompasu mám husiu kožu na sebe, priam menšiu zimnicu a predýchavam to celé. Mám pocit, že sa Veronika dotkla, otvorila niečo mega veľké vo mne. Neviem sa dočkať mojich prvých krokov. Sama som zvedavá na túto cestu nového objavovania a skúmania, čo je tu ešte možné. Veľmi sa teším, keď vyskúšam rozohrať naplno paletu mojej novej čítačky. Prvé vizuálne obrazy ako a kde mi už naskočili...ok...prekračujem práve prah svojej ohrádky a idem sa porozhliadnuť, čo sa tam nachádza. 🙂
Andrea
Dostala som odpovede na to, čo som podvedome už dávno tušila alebo vedela o sebe, hoci moja myseľ to pravdepodobne úmyselne :o) držala v ústraní. Keď som sa pred pár mesiacmi spýtala svojho priateľa, prečo je vo vzťahu so mnou, čo je tá kvalita, ktorá ho ku mne priťahuje, odpovedal mi jednoducho a stručne: "tvoja Láskavosť"... Bola som vtedy trošku zaskočená, lebo sa takto vo vzťahu k druhým nevnímam, ale dodnes si pamätám ten napĺňajúci pocit ako keby sa dotkol priamo mojej Duše. Teším sa a som dojatá z toho, že celý Kompas je pretkaný slovom Láskavosť ako mojim najväčším darom, vďaka ktorému môžem pomáhať svojim klientom sa "zjemniť a otvoriť sa zázrakom života". Pri tejto tvojej formulácii ma zalial pocit šťastia a oči sa zaliali slzami. Veľkým aha-momentom bolo tiež poznanie, že nie obsah ale forma podania je dôležitá. Z toho, že som doteraz dávala väčší dôraz na obsah ako na formu, pramenia aj moje problémy v komunikácii napríklad s rodinnými príslušníkmi. Som ti za Kompas veľmi vďačná, Veronika :o)
Ivetka
V Kompase si uviedla, že mojím darom je diagnostika. Diagnostika či už ľudí, situácií, zariadení, rôznych dát je niečo, čo ma sprevádza celý život a naozaj mi to ide 🙂 Keď sa ma niekto pýta, že ako to viem, tak to opisujem tak, že po tom, čo získam určité informácie, tak zrazu mi vznikne ucelený obraz a ja VIEM 🙂 Jednoducho viem niekde srdcom alebo neviem ako to opísať. Viem, na čo sa zamerať, viem čo urobiť, aby niečo mohlo znova začať fungovať. Tiež som sa dočítala, že sa nemám zaškatuľkovať v žiadnych konkrétnych metódach a nástrojoch a to ma zaujalo, keďže som sa neškatuľkovala celý život a zrovna teraz, keď som sa 2 roky dozadu rozhodla, že idem dať "tvar" tomu niečomu, čo je vo mne, tak mi príde rada, že to nemám robiť. A nemám voči nej výhrady 🙂 Tak ako si to v Kompas opísala, to aj cítim. Teším sa na to, ako si Kompas prečítam o mesiac, a pochopím v ňom zasa niečo viac, o ďalší mesiac znova a tak ďalej. Vnímam to tak, že stačí iba preusporiadať to, čo už mám, a pridať tam kus seba, ktorý potrebujem ešte len objaviť.
Janka

Ako to bude prebiehať - krok po kroku

 • 1
  Na úvod ťa rada uvidím na nezáväznej individuálnej vstupnej konzultácii, na ktorej sa porozprávame o tvojej ceste terapeuta, tvojich cieľoch a aktuálnych potrebách. Opýtam sa ťa niekoľko otázok, ktoré potrebujem pre prácu na tvojom Kompase. Zároveň je to priestor pre teba, tvoje otázky a podnety na témy, ku ktorým chceš v rámci Kompasu získať vhľad. Túto vstupnú konzultáciu si zarezervuješ vyplnením formulára, ktorý sa objaví po kliknutí na ktorékoľvek tlačítko "Mám záujem o Kompas".
 • 2
  Ak sa na vstupnej konzultácii rozhodneš, že ideme do toho, začnem pracovať na tvojom Kompase. V dohodnutom termíne ho dostaneš v PDF-formáte na tvoju e-mailovú adresu.
 • 3
  Kompas si v kľude prečítaš a necháš si všetky informácie v ňom 1-2 týždne uležať pred tým, ako sa stretneme na konzultácii ku Kompasu. Tento čas môžeš tiež využiť na premyslenie si otázok, ktoré k informáciám v Kompase máš.
 • 4
  Individuálne si dohodneme termín konzultácie ku Kompasu. Tá bude prebiehať na Zoome a dĺžka jej trvania bude závisieť od množstva otázok, ktoré budeš mať. Orientačne si ale naplánuj hodinu času.
 • 5
  Na konzultácii ku Kompasu som ti k dispozícii na to, aby
 • si dostal odpovede na všetky tvoje otázky ohľadom informácií obsiahnutých v Kompase
 • tieto informácie boli pre teba zrozumiteľné a jasné v súvislosti s každodennou, praktickou realitou, ktorú na svojej ceste terapeuta aktuálne zažívaš
 • ti rovnako jasné boli aj praktické ďalšie KROKY, ktoré môžeš na svojej ceste terapeuta podniknúť

Aká je cena? 

Quantasha Kompas pre terapeutov
900 Eur
možnosť platby na 2 splátky Eur 450/450
Vstupná individuálna konzultácia (Zoom)
Individuálny Kompas pre terapeutov s informáciami z úrovne tvojho vedomia/duše (PDF)
Individuálna konzultácia ku Kompasu (Zoom)

Váhaš? Príď sa ukázať na krátky Zoom!

Máš o Quantasha Kompas pre terapeutov záujem, no zároveň váhaš, či ti Kompas dokáže pomôcť v aktuálnej fáze tvojej cesty terapeuta? V takom prípade ťa pozývam na úvodný nezáväzný Zoom, na ktorom preberieme všetky tvoje otázky a spôsob, akým ti vie Quantasha Kompas pre terapeutov v tvojej aktuálnej situácii pomôcť. Zoom si zarezervuješ vyplnením formulára, ku ktorému sa dostaneš kliknutím na tlačítko nižšie.  

Mám záujem o Zoom

Možno ti ešte napadla niektorá z nasledovných otázok... 

Aké informácie potrebuješ pre vyhotovenie Kompasu?

Pre vyhotovenie Quantasha Kompasu pre terapeutov od teba potrebujem niekoľko základných informácií k tvojej ceste terapeuta a službám, ktoré chceš ponúkať/ponúkaš. Na toto všetko sa ťa budem pýtať na vstupnej konzultácii na Zoome (krok 1).

Ako dlho trvá vyhotovenie Quantasha Kompasu pre terapeutov?

Termín, v ktorom môžeš očakávať tvoj hotový Kompas pre terapeutov ti oznámim na vstupnej konzultácii (krok 1). Doba vyhotovenia a dodania závisí od aktuálnej vyťaženosti - štandardne môžeš však počítať s cca. 2 týždňami.

Ako bude prebiehať individuálna konzultácia ku Kompasu?

Termín individuálnej konzultácie k tvojmu Quantasha Kompasu pre terapeutov si dohodneme individuálne 1-2 týždne po tom, čo obdržíš svoj hotový Kompas a zoznámiš sa s informáciami v ňom. V dohodnutom termíne sa stretneme na Zoome, na ktorom spoločne preberieme hlavné odkazy Kompasu a informácií v ňom, ktoré si vyžadujú tvoju pozornosť. Zároveň ti na tejto konzultácii rada odpoviem na všetky otázky, ktoré po prečítaní Kompasu budeš mať.

Pre terapeutov z akých oblastí je Kompas vhodný?

Quantasha Kompas pre terapeutov ti viem vyhotoviť, ak chceš ponúkať/ponúkaš služby z rôznych oblastí a odvetví terapeutickej pomoci - tej klasickej, ale aj tej alternatívnej. Patria sem služby, ktoré majú za cieľ človeku pomôcť napr. na úrovni zdravia, duševného zdravia, v otázkach osobnostného rozvoja a pri zdolávaní rôznych životných problémov a výziev. Kompas ti rada vyhotovím, ak si terapeut, kouč, poradca či sprievodca 🙂

Čo ak ešte nemám jasnú predstavu o tom, aké terapeutické služby chcem ponúkať?

V takom prípade ti v Kompase pre terapeutov, bohužiaľ, neviem poslúžiť. Informáciami, ktoré ti viem v rámci Kompasu sprostredkovať, ťa viem podporiť na ceste, ktorú si si vybral. Výber cesty, a teda aj výber oblasti, v ktorej chceš pomáhať, a služieb, ktoré chceš ponúkať, je na tebe. Ja ťa nemôžem, a ani nechcem, v tomto smere ovplyvňovať, pretože v konečnom dôsledku to budeš ty, kto touto cestou bude prakticky kráčať. A nechceme, aby si potom na mňa šomral, na čo som ťa to nahovorila 😉

Ak máš ku Quantasha Kompasu pre terapeutov nejaké ďalšie otázky, na ktoré si na tejto stránke nedostal odpoveď, napíš mi na: veronika@ocamiduse.sk. Prípadne si so mnou rovno zarezervuj krátky úvodný Zoom (kliknutím na hociktoré z tlačítok "Mám záujem o Kompas").

Veronika Madudová

Quantasha Kompas som vytvorila v roku 2015 a odvtedy je stálicou v mojom portfóliu služieb. Za tie roky vzniklo niekoľko rôznych adaptácií Quantasha Kompasu - pre účely osobného sebarozvoja, pre rodičov detí, pre biznis/firmy a pre terapeutov.

Verzia pre terapeutov je najmladšou adaptáciou rokmi overeného modelu poskytovania informácií a navigácie z úrovne duše, ktorý teraz svieti na ceste budúcim, začínajúcim ale aj už „rozbehnutým“ terapeutom.