Veronika Madudová

Za mojou schopnosťou vnímať informácie a súvislosti, do ktorých človek bežne nevidí, a pretlmočiť ich do slov, ktorým naopak človek bežne rozumie, sa neskrýva žiaden ohurujúci príbeh, ktorý by som ti mohla porozprávať. Nie je to výsledkom dramatických životných udalostí alebo úrazu hlavy 😉

Prišlo to potichu a spontánne. Jedného dňa sa mi proste rozšírilo vnímanie. Zo začiatku to, priznám sa, nebola až taká sranda, ako by si človek predstavoval. Ja som sa však vtedy vedome rozhodla nepanikáriť a prijať to ako prekvapko od života. A začala som hľadať spôsoby, ako sa túto novú súčasť mňa naučím „obsluhovať“ a rozvíjať.

Podarilo sa a koncom roku 2015 som sa preto rozhodla dať výpoveď z mojej spoločensky uznávanej 😉 práce u daňového poradcu a vydala sa na voľnú nohu s tým, čomu sa venujem teraz. Nad týmto rozhodnutím som nemusela dlho rozmýšľať a dodnes som ho neoľutovala ani raz.

Ako človek som dosť analytická a pragmatická. Veľa mojich klientov mi povedalo, že ich to na začiatku dosť prekvapilo. Ja tomu rozumiem. Bežný človek si ľudí v mojej sfére pôsobenia neraz predstaví ako od reality utrhnutých, spoločensky namáhavých, podivínov so zvláštnymi návykmi a rituálmi 🙂

Tieto vlastnosti, ktoré si ľudia s ideou spirituality bežne nespájajú, mi však dávajú možnosť prepájať dva svety – ten neviditeľný, duchovný a ten viditeľný, fyzický. A to stráviteľným, v každodennej realite života uchopiteľným spôsobom. 

Zameriavam sa tak na informácie a súvislosti, ktoré poslúžia v praktickom živote človeka, a to aj bez toho, aby tento musel byť vyslovene duchovne naladený.

Výchadzajúc z tohto môjho zamerania sa preto odo mňa nedozvieš nič, čo by ťa prostredníctvom fantastických, ezoterických príbehov podporovalo v prevaľovaní zodpovednosti za tvoje problémy na niečo/niekoho mimo teba. 

Každopádne ti rozumiem, aj keď momentálne veríš, že to nie ty sám, ale niekto druhý spôsobuje tvoje problémy. Napríklad sused, ktorý ťa "začaroval" v momente, keď sa vaše pohľady krátko stretli na ulici v jeden sychravý podvečer pri vyparkovávaní smetných košov z dvora na ulicu. Vždy bol totiž akýsi podozrivý... Rozumiem tomu. V tomto ohľade mám kadečo zažité na vlastnej koži a tiež pedantne odpozorované na druhých. A viem ti preto povedať, že táto cesta nikam nevedie. No keď sa ti začne zdať podozrivý nielen sused, ale aj tvoja téza o tom, kto za čo môže, môžem ti ukázať inú cestu. Takú, ktorá nekončí slepou ulicou, na konci ktorej sa cítiš bezmocne. 

V mojej praxi mám za sebou stovky individuálnych kontaktov s ľuďmi na tie najrôznejšie témy a otázky zo života.

Dovolím si preto tvrdiť, že mám vcelku dobrý prehľad o tom, čo ľudí trápi, čo im dáva zabrať, z čoho sa nevedia vysomáriť. Ako aj o príčinách, súvislostiach a riešeniach týchto problémov. Ale vieš, čo ma vždy zaujímalo viac než individuálne detaily a podoby problémov, s ktorými sa ako ľudia dookola stretávame? 

Širší kontext a súvislosti. Najväčšiu radosť pociťujem, keď sa môžem zaoberať otázkami "Ako to tu vlastne funguje?""Prečo je to tak, ako to je?" To sú otázky, ktoré ma vedia vždy zdvihnúť zo stoličky, pretože v odpovediach na ne sa zároveň skrývajú riešenia na väčšinu našich ľudských problémov.

A keďže sa týmito otázkami tak rada zaoberám, tak som za tie roky nazbierala aj hodne „materiálu“, ktorému priebežne dávam podobu, napríklad, autorských kurzov. Rada totiž prinášam nové veci – novú perspektívu, pohľad na súvislosti a princípy života ako človek. V mojich kurzoch je vždy zabalené moje poznanie a skúsenosť, výsledky môjho „výskumu“ danej tematiky. Myslím, že tento prístup pramení aj z toho, že sa nehlásim k žiadnej konkrétnej filozofii, náboženstvu alebo smeru učenia, z ktorých by som čerpala. 

Verím totiž, že téza „Všetko je v nás“, je skutočne pravdivá. A rada ti pomôžem, aby si to uvidel a zažil aj na sebe.

Z mojej histórie...

Čo všetko som za tie roky vyprodukovala a vypustila do sveta, si môžeš pozrieť v tejto galérii.

Quantasha Kompas

Ročný transformačný rozbor pre tvoj rozvoj
Individuálna orientačná pomôcka z úrovne tvojej duše, ktorá ti ukáže, ktorým témam by si v tvojom živote mal venovať viac pozornosti. Aké súvislosti ti v týchto témach unikajú? Aké kroky v nich môžeš podniknúť? Čo nevidíš alebo nechceš vidieť? Odpovede si dáš ty sám z úrovne duše...
2015-2020

Individuálne sedenie

na otázky, ktoré ťa trápia
Odpovede od tvojej duše k téme, ktorá sa v tvojom živote objavuje a v ktorej sa chceš konečne pohnúť. Tvoja duša ti objasní príčiny tvojho "problému" ako aj kroky vedúce k jeho úspešnému zvládnutiu alebo vyriešeniu.
2016-2020

Sedenie pre rodičov

ktorí chcú lepšie porozumieť svojmu dieťaťu a svojej úlohe rodiča.
V rámci tohto sedenia sa „k slovu“ dostáva duša dieťaťa a poskytuje informácie k témam, ktoré rodičov zaujímajú. Ako si so svojím dieťaťom nastaviť zdravý vzťah? V čom treba dieťa podporovať? Do čoho by sme nemali zasahovať výchovou? Rozumieme správaniu nášho dieťaťa?
2016 - 2018

Spojenie s Vyšším Ja

Kľúč k vlastným zdrojom a potenciálom
Víkendový kurz plný praktických techník práce s Vyšším Ja (DUŠOU) pre každodenný život: Ako Vyššie Ja zapojiť do procesov rozvoja a efektívnejšie tak využívať svoje vnútorné zdroje? Ako si urobiť poriadok v systéme a pomôcť si tak pri riešení problémov a tém, s ktorými sa v živote stretávame? Ako zapojiť Vyššie Ja do rozhodovacích procesov?
2016 - 2017

Plán duše 1

Víkendový kurz na rozvoj optiky, cez ktorú môžeme lepšie vnímať plán duše v našom každodennom živote. Odpovede na otázky: Ako lepšie rozumieť tomu, čo sa mi deje? Kde nájdem odpovede na to, čo práve riešim? Čím si komplikujem moju cestu životom? Prečo mi v živote chýba orientácia?
2018 - 2019

Plán duše 2 - Dostatky v každodennom živote

Víkendový kurz
Voľné pokračovanie kurzu Plán duše 1 pre hlbšie pochopenie toho, čo nám život na každodennej báze ponúka. Na hravých, konkrétnych príkladoch z našich životov si ukážeme, ako sa k týmto „ponukám“ od života staviame, aby sme lepšie pochopili naše výbery, rozhodnutia a ich dôsledky.
2019

Plán duše 3 - Telo ako jednotka vedomia

Víkendový kurz
Voľné pokračovanie série "Plán duše" pre lepšie pochopenie súvislosti medzi plánom duše a telom (jeho konkrétnymi systémami). Okrem meditácií s telom si tiež ukážeme, ako môžeme „vylaďovať“ prípadné disharmónie na fyzickej úrovni spôsobom, ktorý je v súlade s naším plánom duše.
2019

Plán duše 4 - Moc dostatku

Víkendový kurz
Finále kurzovej série „Plán duše“, na ktorom si povieme, ako zvládnuť „šedú zónu“ medzi dostatkom, ktorý ponúka život, a nami pociťovaným nedostatkom, v ktorom sa naša myseľ hrá na tvorcu. Ako zaobchádzať s vnútorným odporom, ktorý životu kladieme, aby sme ho mohli začať naozaj prijímať.
2019

Potreby človeka v zrkadle duše

Víkendový kurz
Čo sú tie naše ľudské potreby a chcenia, keď sa na nich pozrieme v zrkadle našej duše? Čo v ňom uvidíme na mieste vysnívanej exotickej dovolenky, po ktorej tak veľmi túžime, alebo harmonického partnerského vzťahu podľa našich predstáv? Čo sa naozaj skrýva za tým všetkým, čomu naša myseľ dáva tvar alebo podobu? Kam nás tieto naše potreby a chcenia vedú? Ako s nimi naložiť? A aké možnosti máme pre ich naplnenie?
2020

Práca, ktorá ma baví a napĺňa

Tematické individuálne sedenie
Súvislosti, ktoré by si mal poznať na to, aby si lepšie pochopil, čo ti tvoja pracovná situácia, ktorú riešiš, chce povedať. Vhodne zvolenými otázkami ťa povediem k uvedomeniu, ktoré v tejto téme momentálne potrebuješ.
2020

Ak nechceš zmeškať informácie o mojich aktuálnych aktivitách, nechaj mi na seba kontakt. 

Pýtala som sa mojich klientov...

Akými slovami by si opísal/a moju prácu a jej prínos pre teba?

Aké slová najlepšie vystihujú to, čo moja práca dáva ľuďom?

Aké slová sa ti vynoria v spojení so mnou ako človekom?

Tu sú ich odpovede... 

Obrázok si môžeš zväčšiť kliknutím.

Wordcloud Veronika Madudova - co povedali klienti