Knižnica Očami duše

Portál do ďalšej dimenzie sebapoznania

Vzdelávacia pomôcka, ktorá ti na tvojej ceste posvieti poznaním 

a šikovnými nástrojmi z úrovne vedomia

Knižnica Očami duše je samostatná členská sekcia zhromažďujúca obsahy vo forme videí, pracovných listov, meditácií a ebookov, ktoré som vytvorila v rámci mojich kurzov, skupinových koučingov, webinárov a workshopov. Je to vzdelávacia pomôcka, ktorá ti pomôže lepšie pochopiť seba a tvoje témy v širšom kontexte súvislostí, podľa ktorých funguješ ty a tvoj život.

Obsahy v knižnici:

 • vznikli na báze informácií z úrovne vedomia
  s ktorou už roky pracujem a ktorej elegantná jasnosť a zrozumiteľná praktickosť pomohla už mnohým ľuďom získať nový pohľad na seba, svoj život a možnosti riešenia svojich problémov
 • osvetľujú rozmanité témy a aspekty každodenného ľudského bytia
  a ich hlbšie pochopenie ťa obohatí vo viacerých oblastiach tvojho života
 • majú praktické zameranie
  a nasmerujú ťa preto nielen k poznaniu, ale aj ku konkrétnym praktickým krokom, úpravám a zmenám v tvojich nastaveniach a nástrojom, s ktorými môžeš samostatne ďalej pracovať

Zo skúsenosti z individuálnej práce s ľuďmi mám odsledované, že hlbšie pochopenie princípov tvojho fungovania dokáže tvojmu snaženiu v akejkoľvek téme, ktorú momentálne riešiš, dodať ďalší rozmer.

Pochopenie širších súvislostí, podľa ktorých sa tvoja téma (a aj ty sám) správa, ti totiž dáva možnosť podnikať konkrétne kroky nie automaticky, pretože sú potrebné, ale s vedomím o ich dôsledkoch a význame v kontexte celého tvojho života. Takáto kvalita poznania ti poslúži aj v mnohých ďalších aspektoch života a témach, s ktorými sa stretávaš alebo ešte len stretneš.   

Verím tomu, že toto predstavuje nezanedbateľný prínos, a preto som sa rozhodla zapojiť aj tento aspekt doplnenia si poznania širšieho kontextu, v ktorom sa tvoj život odohráva, do individuálnej spolupráce na tvojich konkrétnych témach. 

Takto ťa totiž môžem podporiť v tvojom raste aj v takých témach a oblastiach života, ktoré spoločne nebudeme cielene riešiť. 

V knižnici na teba čaká pestrý mix materiálov, ktoré ti doplnia:

Poznanie súvislosti

Súvislosti sú vzájomné vzťahy medzi informáciami, ktoré im dávajú VÝZNAM. Určite mi dáš za pravdu, že keď náhodou uvidíš tvojho partnera na káve s osobou opačného pohlavia, tak význam, ktorý tejto situácii v tvojej hlave pripíšeš, sa bude odvíjať od súvislostí, ktoré poznáš. To, čo si pomyslíš, ako sa budeš v tom momente cítiť a ako zareaguješ, bude iné, keď vieš, že daná osoba je príbuzný/á tvojho partnera, než keď ti táto súvislosť chýba a ty si môžeš domýšľať 😉 Kvalita súvislostí, ktoré poznáš, teda priamo ovplyvňuje kvalitu tvojho života. To v rovnakej miere platí aj v kontexte sebapoznania a sebarozvoja. Preto je fajn, keď vieš, čo s čím súvisí a ako, aby si svojim témam nepripisoval význam, ktorý v skutočnosti nemajú.  

Poznanie princípov

Keď si na chvíľu dovolíš vnímať život ako veľkú hru, tak princípy sú niečo ako základné pravidlá alebo spojivo, ktoré túto hru drží pokope a zaisťuje jej kontinuitu. Problém nastáva vtedy, keď si mýliš princípy s paradigmami - myšlienkovými vzormi, na ktorých staviaš svoje presvedčenia, no ktoré vo svojej podstate nemusia byť ani pravdivé, a ani stále. Potom buď slepo veríš niečomu, čo môžeš zmeniť, považujúc to za princíp (častejší prípad) alebo sa snažíš ohnúť princíp k tvojej spokojnosti mysliac si, že sa to dá. V oboch prípadoch to končí frustráciou. Obsahy v knižnici ťa poštuchnú k tomu, aby si prehodnotil vnímanie svojich možností, prestal bojovať s veternými mlynmi a namiesto toho hýbal takými vecami, s ktorými hýbať môžeš. 

Sebapoznávacie otázky vedúce k aha-momentom

Vedieť si položiť tú správnu otázku, ktorá ťa privedie k uvedomeniu, ktoré potrebuješ, je na nezaplatenie. Ja som sa o tom mnohokrát presvedčila na individuálnych sedeniach s ľuďmi, na ktorých takéto otázky prichádzali priamo z úrovne ich vedomia (duše). Mnohé z nich boli prekvapivé, no zároveň veľmi efektívne, a ja ich preto pravidelne zahŕňam do obsahov, ktoré tvorím a ktoré na teba čakajú aj v mojej knižnici.   

Nástroje pre narábanie so sebou

Jediné, nad čím máš vo svojom živote kontrolu, si ty sám. Vedieť so sebou narábať spôsobom, ktorý ti dovolí zažívať tvoj život spôsobom, ktorý ti dáva zmysel a v ktorom sa s prehľadom vieš zorientovať v akejkoľvek situácii, je niečo, o čo sa určite aj ty už teraz usiluješ. A preto určite oceníš šikovné nástroje, ktoré ťa v tom podporia. Knižnica obsahuje praktické pomôcky, ktoré môžeš používať vo svojom každodennom živote a priamo v situáciách, v ktorých niektoré témy zvyknú nekontrolovateľne vybuchnúť 🙂 

Usmernenia, ktoré ťa rozhýbu

Je dôležité pochopiť, že akékoľvek nové poznanie alebo uvedomenie ti poslúži len v takej miere, v akej ho dokážeš integrovať na všetkých úrovniach, ktoré ťa ako človeka tvoria - nielen na tej mentálnej. A aby sa tak stalo, tak je potrebná konkrétna a dobre zacielená akcia, ktorá tejto integrácii dopomôže. Obsahy v knižnici ťa preto vždy budú navigovať k tomu, aby si novonadobudnuté poznanie premenil na akčný krok, ktorý môžeš vykonať hneď teraz a ktorý prispeje k tomu, aby sa tvoja téma (a kvalita tvojho života) naozaj rozhýbala.   

Odozvy na obsahy, ktoré tvorím a ktoré na teba čakajú v knižnici

"Páči sa mi tvoja schopnosť vyjadrovať sa esenčne. Tvoje vysvetlenia sú jasné a jednoduché a dávaš veľa príkladov, na ktorých to pochopí každý."
"Nejlepší ze všeho jsi Ty Veroniko, máš úžasný pohled na věc a umíš to perfektne vysvětlit. To mi vyhovuje."
"Obsah bol podaný skvelo ako vždy - z perspektivy duše je to vždy optimistickejšie 🙂 Krásne vhľady a súvislosti a super koučovacie otázky na pohĺbanie..."
"Všetko sedelo docvaklo, ladilo. Dala si tu všetkým naozaj veľmi hodnotný obsah. Mooooc ďakujem. A mne tak najviac pomohol ten spôsob akým si tú prácu, ktorú máme na sebe vykonať, podala. Jasné otázky a postupy. Uchopitelné a jednoznačné."
"Ideš do podstaty, ale zároveň vieš informácie pripraviť zrozumiteľne pre každý typ človeka. Témy, ktoré rozoberáš, sú praktické pre bežný život... A zároveň sú to tie najvyššie spirituálne pravdy... no a okrem toho sa vždy bavím na tom, ako prezentuješ veci, oceňujem Tvoje vtipné pomenovania vecí takých, aké sú..."
"Zasa tá tvoja hospodárnosť slov! Všetko pekne k veci ako vždy. Páči sa mi, že ľuďom ukazuješ, ako sa nad tým všetkým dá zamyslieť sedliackym rozumom a úplne jednoducho prísť na veľa vecí, ktoré budú fungovať do budúcna a vo veľa situáciách. Zase sa mi viac rozjasnilo."

Ako knižnica funguje?

 • Knižnicu máš ako bonus k spolupráci so mnou
  v rámci programu Quantasha Kompas 2.0 alebo v rámci balíčka individuálnych sedení (detaily nájdeš nižšie). Knižnicu ako pomôcku vzhľadom na jej obsah nezapájam v rámci jednorazových individuálnych sedení.
 • Dostaneš prístup do knižnice
  Je to samostatná členská sekcia, ktorá funguje ako požičovňa obsahu na čas našej spolupráce, prostredníctvom ktorej ťa aj nad rámec našich sedení podporím v tvojej téme a lepšom pochopení seba.
 • Vybrané obsahy pre teba
  Knižnica obsahuje kvantum obsahov, ktoré pre teba teraz nie sú všetky relevantné. A ja ťa, samozrejme, nechcem prehltiť, preto ti sprístupním vždy iba tie obsahy, ktoré ti pomôžu v kontexte tvojej témy/tém, ktoré spoločne riešime.
 • Efektívne využitý čas na sedeniach
  Na sedeniach máme limitovaný čas, v ktorom sa prednostne sústredíme na individuálne informácie z úrovne tvojho vedomia a k tvojej téme. Na doplnenie širšieho kontextu a súvislostí, ktoré by v tomto ohľade boli pre teba nápomocné, preto nie vždy zostane dostatočný čas. Knižnica ti ponúka možnosť, ako si tieto súvislosti doplníš vo vlastnom čase - my na to na sedeniach môžeme nadviazať a venovať sa konkrétnym krokom a praktickým aplikáciám, ktoré z toho pre teba vyplývajú.

Takto to vyzerá vo vnútri

Knižnica je rastúci organizmus a aktuálne obsahuje:

0
hodín
video obsahu
0
kompletné kurzy
ktoré už nenájdeš v mojej ponuke
0
tém
z ktorých sa väčšina týka aj teba
0
strán
pracovných listov
0
rokov
skúseností s vedomím a ľuďmi
0
roky
mojej "produkcie" v online formáte

Ako získať prístup do knižnice?

Knižnica je bonus k dlhodobejším individuálnym spoluprácam a prístup do nej dostaneš v rámci týchto formátov z mojej ponuky:

Quantasha Kompas 2.0

Nakopni svoju navigáciu životom
3-mesačný individuálny koučing na báze informácií z úrovne tvojej duše

Individuálne sedenia

Očami tvojej duše
Knižnicu zapájam v rámci balíčka sedení "Orientácia + akcia".

Občas sprístupňujem vybrané obsahy z knižnice aj odoberateľom môjho Očami duše newslettra. Prihlás sa k odberu a čerpaj pravidelné informácie k témam vedomie, život, sebapoznanie a vývoj, ako aj špeciálne akcie a ponuky, ktoré ponúkam iba v rámci mojej databázy. Prihlasovací formulár nájdeš nižšie. 

Očami duše newsletter

Tvoje osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u mňa (Veronika Madudová) v bezpečí a budem ich na základe tvojho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stisnutím tlačítka vyjadruješ svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zasielanie informácií ohľadom mojich aktivít (napr. kurzov) a ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú témy život človeka očami duše. Svoj súhlas môžeš kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maily. Zásady ochrany osobných údajov

Veronika Madudová

Od samého začiatku mojej činnosti v oblasti práce s vedomím ma bavilo tvoriť vlastný obsah, ktorý bol výsledkom môjho skúmania rôznych tém a aspektov života z perspektívy vedomia. Úplne prvý kurz som takto vytvorila v roku 2016 a odvtedy na moje konto pribudlo ďalších 8 🙂 

Turbulentné dianie posledných 2 rokov ma poštuchlo k online formátom a teda aj fantastickej "nevyhnutnosti" všetky moje aktivity (kurzy, prednášky, webináre, workshopy) zachytávať na záznamoch, ku ktorým sa dá opakovane vrátiť. A práve tie položili základný kameň pre vznik Očami duše knižnice, ktorej obsah teraz môže poslúžiť aj tebe, a to úplne nezávisle od mojich aktuálnych aktivít.